Doğru Çalışma Koltuğu Nasıl Olmalıdır ?

Çalışma koltuğu kullanırken meydana gelen ağrılar çoğu zaman önemsenmemektedir. Aslında bu ağrılar uzun süreli ağrılara sebep olmaktadır.  Doğru bir çalışma koltuğu seçmeniz sizin için oldukça avantajlı bir noktadır.

Uzun süreli oturma sonucunda ağrılar birçok sağlık sorunu ve strese yol açmaktadır. Ergonomik olarak hazırlanan bu koltuklar verim açısından da büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Doğru Bir Çalışma Koltuğu İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak uyum oldukça önemlidir.  Ergonomik olarak tasarlanan çalışma koltukları modellerinin yükseklik ayarı yapılmalıdır. Boyunuza göre ayarlamış olacağınız çalışma koltukları sağlık sorunlarının aza inmesi konusunda avantajlı olacaktır.

Ofis koltuklarında bulunan kolçaklar oldukça önem arz eder. Alırken bunlara çok dikkat etmeniz gerekir. Sırt desteği özelliği dikkate alınırken en önemli noktamız destekli olmasıdır. İnsanların iskelet yapısı omurgayı destekler bir yapıda olmalıdır. Sırtınız açısından kalitesiz koltuk modelleri omurganın düzleşmesi gibi sorunlara neden olmaktadır.  Hatta makam koltuğu modelleri üzerinde kullanacağınız destek pedini tercih edebiliriz.  Sizlerde omurilik disklerinizi basıncını azaltmak  için ergonomik koltukları tercih ediniz.